Cél
Weboldalunk célja, hogy a természet megőrzésére ösztönözzük és információval lássuk el az érdeklődőket arról, hogy ők mit tudnak tenni e célok elérése érdekében. Céljaink megvalósítása során, együtt szeretnénk működni az olyan kormányzati szervekkel, amelyek nem csupán a természet zavartalanságára, hanem annak javítására is buzdítanak. Olyan, a földeket használó vállalkozásokat is szeretnénk felkarolni, amelyek megőrizni és egyben szabályozni is szeretnék a természetet. Támogatjuk az önkéntes tevékenységeket és természetalapú megélhetési formákat, melyek a vadvilágnak is kedveznek. A természet gazdagítását szolgáló munkánk etikai alapját a Berni Egyezményben lefektetettek adják. A természet használatának minden formáját támogatjuk, mert hiszünk abban, hogy "ami hasznot hoz, az fennmarad".
A mi módszerünk
Az utak széle gyakran gazdag a különböző virágokban és rovarokban.
A természet pusztulása fokozatosan ér el mindent. Amikor a kormányok még nagyban támogatták az élelmiszertermelést, azért, hogy növeljék a mezőgazdasági gépek hatékonyságát, kivágták a táblákat határoló sövényeket. A gazdasági épületek körüli ruderáliák helyét irodák vették át. A különböző biológiai hatású vegyszerek kipusztították a vad növényeket és a rovarokat a mezőgazdasági területekről, míg az útmenti területeket szintén permetezéssel „mentesítették" vagy azért kaszálták le, hogy ezzel javítsák az utak mentén a beláthatóságot.
Olyan projekteket elindításában szeretnénk részt venni, amelyek egyformán segítenek helyreállítani a vadvirágokat és a vadvirágok életközösségeibe tartozó állatokat. Ezek közül az állatok közül számosat egyfelől élmény megfigyelni és fotózni, másfelől hasznosak, mert mézet termelnek vagy a kártevőket pusztítják. A mi zászlóvivőnk a szürke fogoly, mert a megfigyelése nem csak örömteli, hanem számlálása igazi kihívást jelent a gazdálkodásban, ha pedig kellő számban fordul elő, akkor a vadászata is az. Sokat tudunk a fogoly biológiájáról is, például azt, hogy milyen hatással van rá a modern mezőgazdálkodás és, hogy hogyan lehet az állománycsökkenését megfordítani.
A szürke fogoly egykor nagyszámban élt Európában, mára a mezőgazdasági változások hatására azonban eltűntek a kontinens nagy részéről. A hatékony modern kombájnok nem hagynak gabonaszemeket a tarlókon, ami télen táplálékul szolgálhatna. A rendszeres vegyszerezés miatt a táblákból eltűnnek a vad növények, amik a foglyoknak télen magforrást, nyáron a csibék etetéséhez bőséges rovarállományt biztosítanának. Ezt a rovarállományt azonban a rovarölőszerek fokozott használata még tovább is pusztította. A mezőgazdasági területeken bekövetkezett más változások pedig növelték az olyan ragadozók elterjedését, amelyek a még megmaradt kisebb, a foglyok fészekrakásához ideális területeken vadásznak.
A táblák szegélyeit lehet úgy kezelni, hogy az a vad növényekre és a kártevő ízeltlábúakat szabályozó ragadozó rovarokra nézve is kedvező legyen. Ugyanígy lehet kezelni a nagy táblákban lévő foltokat, vagy azokat a sarkokat, amiket a modern gépekkel nehéz megművelni, ezáltal pedig minimalizálni tudjuk a rovarkártevők vegyszeres irtásának költségeit. A parkok, a kertek és az utak szegélyei is menedékei lehetnek ezeknek a növényeknek és az ízeltlábúaknak is. Az előttünk álló igazi kihívás az, hogy minként gondozzuk a környezetünkben található nem művelt területeket úgy, hogy ezzel visszahozzuk a vadvirágokat, pillangókat, méheket és még a fogolyokat is?
Egy közösség által, sok közösség számára
A solymászok az egész világra kiterjedő közösséget alkotnak. A solymászok évszázadokon keresztül élvezték a szürke foglyok adta vadászatokat és mintegy 50 évvel ezelőtt még pioníroknak számítottak, amikor ragadozómadarak helyreállításába kezdtek. A Vad– és Vadvilágmegőrző Alappal és Európa szerte a földbirtokosokkal működünk együtt, valamint a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) keretei között több száz szervezettel állunk kapcsolatban. Ezt a weboldalt velük közösen fejlesztettük a helyi közösségek, a gazdálkodók és a földhasználók számára.
Ön az aki a természetet helyre tudja állítani, mert Ön él együtt a természettel. Weboldalunk ezért olvasható az ön anyanyelvén is, ezért elérhető az Ön közössége számára is.
Az oldalunkon található linkekkel szeretnénk kapcsolatot biztosítani más magyarországi weboldalakhoz is. Ha a környezetében élőkkel együtt úgy döntenek, hogy az Önöket körülvevő területeken a vadvilág helyreállításába vágnak, a lenti linken keresztül tud velünk kapcsolatba lépni.
A weben
A lenti logókra kattintva többet is megtudhat a Perdixnetet támogató szervezetekről.
A Kapcsolat oldalon keresztül jelezheti, ha szívesen segítene nekünk fordítással vagy közösségi csoportok létrehozásával
Ismerje meg a Berni Egyezményen alapuló elveinket, amiket az Európai Fenntartható Használat Csoport (European Sustainable Use Group) tagjai dolgoztak ki.